پروفیل SHP

SHP-19x117-1

عرض 92-117mm

ضخامت 10mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت کاج روسی

قیمت (مترمربع) 400,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-19x117-1

عرض 92-117mm

ضخامت 10mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت کاج اسکاندیناوی

قیمت (مترمربع) 450,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-16x92-1-1

عرض 92-117mm

ضخامت 10mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت کاج روسی

قیمت (مترمربع) 600,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-19x117-1

عرض 92-117mm

ضخامت 16mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت کاج روسی

قیمت (مترمربع) 650,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-19x117-1

عرض 92-117mm

ضخامت 16mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت کاج اسکاندیناوی

قیمت (مترمربع) 650,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-16x92-1-1

عرض 92-117mm

ضخامت 19mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت کاج اسکاندیناوی

قیمت (مترمربع) 700,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-42x140-1-1

عرض 92-117mm

ضخامت 26mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت کاج روسی

قیمت (مترمربع) 850,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-42x140-1-1 (1)

عرض 92-117mm

ضخامت 26mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت کاج اسکاندیناوی

قیمت (مترمربع) 900,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-42x92-1

عرض 42mm

ضخامت 19mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت +A

قیمت (متر طول) 40,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-42x42-1

عرض  42mm

ضخامت 42mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت +A

قیمت (مترطول) 60,000 تومان

شیار DECK

Lunadeck-26x92-1

عرض 92-117mm

ضخامت 16/19/26mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت +A

قیمت (متر شیار) 40,000 تومان

شیار UTV / UTS

UTS-19x117-1

عرض 42mm

ضخامت 16/19/26mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت +A

قیمت (متر شیار) 30,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-42x68-1

عرض  68mm

ضخامت 42mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت +A

قیمت (مترطول) 100,000 تومان

پروفیل SHP

SHP-42x92-1 (2)

عرض  92mm

ضخامت 42mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت +A

قیمت (متر طول) 150,000 تومان

شیار UTV / UTS

SHP-42x140-1

عرض 140mm

ضخامت 42mm

طول شاخه 3-4m

کیفیت +A

قیمت (متر طول) 200,000 تومان

چوب‌های ترموود به دلیل فناوری و مکانیزم پیشرفته‌ای که در آنها به کار رفته نسبت به چوب‌های دیگر استحکام و ماندگاری بیشتری دارند. به طور کلی در تولید این محصول از هیچ‌گونه مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. در برابر کپک، حشرات موذی، موریانه، ساس، قارچ و غیره مقاومت کافی را دارد. علاوه بر موارد گفته شده دارای رنگ و شکل ثابت است به طوری که برای سالیان سال می‌توان در سالن‌ها از آن استفاده کرد و از زیبایی آن لذت برد. قیمت چوب ترمووود به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 برای تولید این محصول از چوب زبان گنجشک و چوب گونه کاج استفاده می شود. به عنوان محصولی از کشور فنلاند شناخته شده است و در کانادا و آلمان هم به طور گسترده تولید می‌شود. در تولید این محصول از روش گرما و بدون مواد شیمیایی استفاده می‌شود. مجموعه دکو آراد امکان خرید انواع چوب ترمووود را برای شما مهیا ساخته است. شما می‌توانید با مجموعه تماس بگیرید و یا به قسمت محصولات مراجعه کنید. قیمت چوب ترمووود را مشاهده و در صورت نیاز آن را خریداری نمایید. این چوب دارای مزایا و ویژگی‌های بسیار زیادی است که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت می‌کنیم.

مزایا و قیمت چوب ترمو ارزان

جامعه کنونی پیشرفت زیادی داشته است و یکی از راه‌های ایجاد فضای مطلوب به کار بردن عناصر طبیعی و اشیایی است که بتواند به جسم و روح ما کمک کند. با پیشرفت صنعت ساختمان امروزه ساخت و سازهای جدید از جمله ترمووود گسترش یافته‌اند. چوب ترمووود در ایران با نام چوب ترمو هم شناخته شده است. این چوب جزء پرکاربردترین عناصری است که در صنعت ساختمان استفاده می‌شود. با استفاده از این چوب می‌توانید حس زیبایی، آرامش و طبیعی بودن را به دیگران و خودتان منتقل کنید.

این چوب‌ها دارای وزن کم و سبکی هستند. نسبت به متریال‌های مشابه و همتراز سبک‌تر می‌باشند. در حد استاندارد می‌توانند رطوبت را حفظ کنند. در برابر تغییرات ناگهانی دما کاملاً مقاومت دارند. نصب آنها سریع و تمیز است. در مقابل آتش، ،آب طوفان و برودت نسبت به چوب‌های دیگر توانایی بیشتری دارند. تجزیه پذیر هستند. آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کنند. انعطاف پذیری و مقاومت آنها بسیار مناسب است و نسبت به فشارهای بیرونی مانند زلزله مقاومت دارند. عایق بی‌نظیر صدا محسوب می‌شود. در برابر پوسیدگی در انواع شرایط آب و هوایی دوام بالایی دارد. در برابر تاب برداشتن و تغییر ابعاد مقاوم است. همچنین در مقابل حشرات ریز ارگانیسم‌ها، انواع قارچ و کپک مقاومند.

کاربرد چسب‌های ترمووود

چوب ترمو وود در معماری مدرن و ساخت سازه‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از این چوب‌ها در نمای بیرونی ساختمان، نمای داخلی کفپوش، فضای باز، ویلا و پارک‌ها استفاده می شود. اگر بخواهیم در مورد کاربردهای این چوب‌ها صحبت کنیم می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم که برای کف و کفپوش، دیوارپوش، دکوراسیون داخلی پله و نرده، فضای باز، ویلا و پارک، آلاچیق، روف گاردن، پرگولا، قرنیز، استخر و سونا، درب و پنجره قابل استفاده است.

مشخصات چوب ترمو

این چوب از درختان متعددی ساخته می‌شود و طی فرایندهای خاص حرارتی در برابر اشعه آفتاب، رطوبت، فرسایش، باران‌های اسیدی، شرایط جوی و حشرات مقاوم می‌شوند. این چوب گزینه بسیار مناسبی برای نماهای خارجی و داخلی به حساب می‌آید. ساختار آن طوری است که پوسیده نمی‌شود. از چوب طبیعی ساخته شده و در اثر فرایندهای حرارتی با بخار آب و گردش هوا خشک می‌شود و ساختار سلولی آن دچار تغییرات خواهد شد.

در اثر فرایند ترمو زنجیره‌های سلولزی مغز چوب شکسته می‌شوند و اسیدی که در بافت چوب موجود است تبخیر می‌شود؛ در نتیجه چوب از هرگونه جانور و حشرات میکروسکوپی پاک خواهد شد. می‌تواند برای چوب‌های اشباع یک جایگزین مناسب محسوب شود. در ساخت این چوب‌ها هیچ گونه ماده شیمیایی و افزودنی استفاده نمی‌شود. برای همین، محصولی کاملاً سازگار با محیط زیست محسوب می‌شود و از جدیدترین روش‌های مقاوم‌سازی در آن استفاده شده است. ترنو چوب‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آنها کاربردهای متفاوتی دارند. برای اطلاع از قیمت چوب ترمووود می‌توانید با مشاورین ما در دکو اراد تماس بگیرید و یا به قسمت محصولات مراجعه کنید.

انواع قیمت چوب ترمووود

چو ترمووود از نظر روش تولید به دو رده یا کلاس ترمو s و ترمو D تقسیم می‌شود. هدف از تولید ترمو S این است که چوب در برابر شرایط محیطی مقاومت و پایداری کافی را دارد. این ترمووود ها تا دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد حرارت می‌بینند تا بتوانند مقاومت کافی را پیدا کنند. از این نوع ترمووود در ساختمان استفاده می‌شود. دچار ۶ تا ۸ درصد تغییر در ابعاد خواهند شد و تورم پیدا می‌‌کنند. از ترمووود ترمو S بیشتر برای ساخت مبلمان، اتصالات درب و پنجره و کفپوش‌ها استفاده می‌کنند. روش ترمو D به معنای دوام می‌باشد که هدف و ویژگی آن دوامی بسیار بالاست.

به خوبی حرارت می‌بیند و در برابر شرایط محیطی مقاومت بالایی دارد. میزان رطوبت و شرایط دمایی این نوع ترمووود بین ۵ تا ۶ درصد تغییر و تورم است. نوع دیگری از تقسیم بندی‌ها وجود دارد که از نظر تنوع چوب بررسی می‌شود که با نام چوب نرم و چوب سخت شناخته شده‌اند. ترمووود با چوب نرم از درختان سوزنی برگ سرو، صنوبر و کاج تولید می‌شوند. نسبت به نوع سخت ضعیف‌تر و شکننده‌تر می‌باشند. چگالی آنها کمتر است و از این چوب‌ها برای نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شود. سبک هستند و مقرون به صرفه محسوب می‌شوند. ترمووود با چوب سخت از درختان پهن برگ تشکیل شده است. از جمله درختان گردو، صنوبر، بلوط، افرا، گیلاس، راش و گنجشک. قیمت چوب ترمووود با توجه به نوع چوب متفاوت است.

قیمت چوب ترمو وال

نمای ترمووود بسیار پرطرفدار شده است. چوب به کار رفته شده در نما کاملاً با چوب‌های معمولی متفاوت است و از دلایل پرطرفدار بودن آن ویژگی‌های خاص چوب ترموود می‌باشد. این چوب‌ها در برابر حرارت، شکنندگی و ضربه کاملاً مقاوم هستند و اجازه ورود حشرات به داخل را نمی‌دهند. همین امر باعث دوام بالا و پایداری آنها شده است. استفاده از چوب در نمای ساختمان‌ها بسیار پرکاربرد شده است. علاوه بر زیباسازی مزایای بسیار زیادی دارد. جزء متریال‌هایی است که با مرور زمان زیبایی و جلوه خود را از دست نمی‌دهند. این نکته قابل ذکر است که چوب‌های ترموود نسبت به چوب‌های معمولی طول عمر بالاتری دارند و به راحتی می‌توان آنها را نصب کرد. می‌توان از آنها در اشکال مختلف از جمله منحنی برای مناطق هلال شکل استفاده کرد. قیمت چوب ترمووود به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

چوب ترمووود فنلاند

ترمووود فنلاندی برای پوشش داخلی و کف، مبلمان و سایر اجزای سازنده ساختمان استفاده می‌شود. دوام و پایداری زیادی دارد و بعد از اینکه در یک دیوار ثابت شد حرکت بسیار کمی در آن مشاهده خواهید کرد؛ در نتیجه کاهش حرکت طول عمر آن افزایش می‌یابد. ترمووود فنلاندی یک ماده جایگزین جذاب را به سونای آب گرم شما منتقل خواهد کرد. با کاهش هدایت حرارتی و بدون رزین به شما امکان آرامش و راحتی بیشتری را می‌دهد. مناسب روکش و نمای بیرونی، تزیینات چوبی، نرده‌ها، مبلمان سایه‌های خورشیدی برای ساختمان‌هاست.

رنگ ترمووود با یک روغن انتخابی اختیاری انجام می‌شود که در برابر آب و هوا از چوب حفاظت می‌کند. در ترمووود فنلاندی رزین استفاده نشده است؛ بنابراین به راحتی از چسب رنگ آمیزی روغن یا درمان‌های سطحی مانند روکش ضد آتش می‌توانید از آنها استفاده کنید. اگر بخواهیم در مورد خواص ترمووود فنلاندی صحبت کنیم می‌توان به ثبات ابعادی و مقاومت در برابر پوسیدگی اشاره کرد. هیچگونه مواد سمی در آن به کار نرفته است. برای اطلاع از قیمت چوب ترمووود فنلاندی با مشاورین ما تماس بگیرید.

قیمت هر متر مربع چوب ترمو

خرید چوب ترمو با توجه به اندازه، نوع، کیفیت و مواد به کار رفته شده در آنها متفاوت است. در تولیدی دکو آراد گره پروانه از دیگر انواع دیگر گرانتر است. شما باید با توجه به ضخامت، طول، عرض و کیفیت هزینه متفاوتی را پرداخت نمایید. برای اطلاع از قیمت چوب ترمووود ایرانی یا خارجی می‌توانید به قسمت محصولات مراجعه کنید و یا با مشاورین ما در مجموعه تماس بگیرید. نوع چوب ترمو، اندازه و متراژ مورد نیاز، هزینه نصب و اجرایی کردن آن در قیمت نهایی موثر هستند. همچنین نوع ترمووود استفاده شده می‌تواند در قیمت چوب ترمووود تاثیر زیادی داشته باشد. انواع مختلف این چوب‌ها با یکدیگر متفاوت است.

به عنوان مثال نوع کاج معمولاً نسبت به سرو ارزان‌تر است؛ اما سرو دوام و ماندگاری بیشتری دارد. علاوه بر این‌ها متراژ و اندازه ترمووود هم در قیمت نهایی موثر هستند. هرچه مقدار طول، عرض و ضخامت چوب بیشتر باشد طبعاً باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. هزینه‌های نصب نیز متفاوت است. هزینه نصب شامل نیروی کار، مواد، تجهیزات و همچنین هزینه‌های سربار مرتبط با پروژه است. هرچه پروژه پیچیده‌تر باشد هزینه چوب ترمووود برای شما بالاتر خواهد رفت.

قیمت چوب ترمووود ارزان

هنگام خرید انواع چوب ترمووود باید به یک سری نکات دقت کنید. شما باید از تولید کنندگان معتبر، محصول را دریافت کنید تا چوب‌هایی به صورت پایدار و با بالاترین کیفیت در اختیارتان قرار بگیرد. تولیدی دکو آراد با چندین سال سابقه در تولید و واردات چوب ترمو تمامی خدمات فروش و مشاوره رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است. چوب‌های ترمووود باید دارای پوشش ضد حریق باشند تا در برابر آتش سوزی دوام بیشتری از خود نشان دهند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که در هنگام نصب این چوب‌ها حداقل دو دست، آنها را رنگ آمیزی کنید تا برابر اشعه‌های خورشید و عوامل محیطی مقاومت کافی را داشته باشند. اندازه و نوع چوب بسیار حائز اهمیت است.

شما می‌توانید با مراجعه به قسمت محصولات انواع چوب ترمووود را با ضخامت‌های مختلف خریداری کنید و در بخش‌های مختلف ساختمان آنها را به کار ببرید. کلا تخته‌های ضخیم‌تر مانند ۴۲ میل و یا ۲۴ میل برای پروژه‌های سنگین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند و تخته‌های نازک‌تر با ضخامت ۱۰ میل یا ۱۶ میل برای مبلمان، کفپوش و غیره استفاده می‌شوند. قبل از خرید باید سطح یا دیواری که استفاده می‌کنید مورد بررسی قرار دهید. قطعاً مطمئن شوید که سطح دارای تراز مناسب است. اگر سطح مناسبی نداشته باشد چوب‌ها در کنار یکدیگر به درستی قرار نمی‌گیرند. پس حتماً قبل از اجرا از تراز بودن سطح کار مطمئن شوید. اگر دیوار شما با سفال چیده شده باید زیرسازی‌های لازم را انجام دهید. بهترین کار برای زیرسازی انجام دادن ۳ سانت لیسه سیمانی تراز شده می‌باشد. سپس می‌توانید از چوب ترمو روی آن استفاده کنید.

هنگامی که چوب‌های ترمو را خریداری کردید آنها را به داخل ساختمان منتقل کنید تا قبل از شروع اجرا در فضای خشک قرار بگیرند. مکان شما باید سر بسته و دارای سقف مناسب باشد. بهتر است آنها را در شرایط آب و هوایی مرطوب، جدا از یکدیگر بگذارید. سعی کنید برای برآورد متراژ اندازه‌ها را با عکس و مشخصات کامل برای مشاورین ارسال کنید تا بتوانند متراژ و هزینه را به صورت دقیق در اختیار شما قرار دهند. چوب ترمو در مقابل آب مقاوم هستند اما اگر قصد دارید از این چوب‌ها در فضای باز استفاده کنید از رنگ‌های مخصوص روی آنها استفاده نمایید تا در برابر رطوبت، سرما، گرما و حشرات مقاومت کافی را داشته باشند.

بهترین چوب ترمووود

در هنگام خرید اینترنتی چوب ترمو بهترین سایز و ابعاد را در نظر بگیرید. برای پروژه‌های ساختمانی سنگین مانند نما یا روف گاردن بهتر است از ورق‌های ضخیم‌تر استفاده کنید. برای مبلمان، کفپوش و یا دیوارپوش‌ها از ورق‌های ترمووود نازک‌تر استفاده کنید. علاوه بر این اگر قصد دارید از چوب‌های ترمو به عنوان روکش استفاده کنید باید شرایط جوی را مد نظر قرار دهید. ترمووود هایی که تحت فشار قرار می‌گیرند یا به اصطلاحی از نظر حرارتی اصلاح شده‌اند گزینه بهتری نسبت به ترمودهای دیگر هستند. باید ابتدا مشخص کنید که در چه جایی قصد استفاده از چوب ترمو را دارید و بر اساس آن بهترین نوع را انتخاب کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان هم می‌توانید با مشاورین ما در دکو اراد صحبت کنید تا بتوانند شما را در خرید راهنمایی کنند. در مورد قیمت چوب ترمووود باید بگوییم که این چوب‌ها در انواع برندهای ایرانی و خارجی عرضه شده‌اند و همه آنها از استانداردهای لازم را دارند. به طور معمول قیمت چوب ترمووود ایرانی نسبت به نمونه‌های خارجی مقرون به صرفه‌تر است. این قیمت‌ها بر اساس ضخامت‌های مختلف متغیر خواهد بود. برای دریافت لیست قیمت می‌توانید با مشاورین ما  در دکو آراد تماس بگیرید.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *