چوب پلاست ترمووود

پیشرفت صنعت تجهیزات ساختمانی با تولید چوب پلاست ترموود بیش از هر زمان دیگری سرعت گرفته است. چوب پلاست به عنوان یک فرآورده چوبی که به صورت پروفیل‌های کامپوزیتی تولید می‌شود، ترکیبی از  پودر چوب و مواد پلیمری است که بسیاری از تولید کنندگان با استفاده از پیگمنت‌های رنگی آن‌ها را به رنگ دلخواه در می‌آورند تا به واسطه آن  تنوع و جذابیت محصولات خود را افزایش بدهند. قالب‌ تولید چوب پلاست به روش اکستروژن کاملا متفاوت است. از همین جهت افراد این امکان را دارند که بر اساس نیاز خود محصول مورد نظر را در ابعاد متفاوتی سفارش دهند.

چوب پلاست ترموود چیست؟

چوب پلاس و ترموود هر کدام به طور جداگانه در طراحی داخلی و خارجی منازل قابل استفاده هستند. تولید آنها با استفاده از یک سیستم حرارتی فوق پیشرفته است که باعث افزایش استحکام و دوام آن در برابر آسیب‌ها و تغییرات آب و هوایی می‌شود. جالب است که بدانید در روند تولید ترموود به هیچ عنوان از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود به همین دلیل است که می‌توانیم چوب پلاست ترموود را به عنوان یک ماده سازگار با طبیعت در نظر بگیریم. پروسه پیشرفته تولید ، بر اساس اصلاح حرارتی باعث ضد کپک و ضد حشره شدن محصولات ترموود می‌شود.

از آن‌جایی که افزایش دوام و طول عمر محصولات چوبی یا فرآورده‌های حاصل از آن، در فرایند طراحی داخلی و خارجی منزل از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است، کلیه محصولات چوب پلاست و ترموود  با استفاده از  فناوری نوین و تجهیزات استاندارد تولید می‌شوند، این امر باعث افزایش دوام و طول عمر آن‌ها و همچنین سازگاری با محیط زیست خواهد شد.

چوب پلاست ترموود چه مزایا و معایبی دارد؟

 در نظر گرفتن مزایا و معایب یک محصول به افراد کمک می‌کند تا در انتخاب خود هوشمندانه‌تر و دقیق‌تر عمل کنند. به همین دلیل تمام سعی خود را می‌کنیم تا تمامی مزایا و معایب چوب پلاست ترموود را به طور کامل بررسی کنیم تا در انتخاب گزینه درست سهیم باشیم.

پیشنهاد مطالعه » بهترین چوب ترموود

 همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم، ترموود و چوب پلاست هر دو از فرآورده‌های چوب هستند که به طور ترکیبی از پلاستیک و گرانول تشکیل شده‌اند. چون از پلاستیک در ساخت آن‌ها استفاده شده است، نمی‌توانیم به طور قطع بگوییم که یک ماده صد درصد طبیعی در اختیار داریم. مورد دیگری که به عنوان معایب استفاده از چوب پلاست ترموود در نظر گرفته می‌شود این است که به مهارت بالایی در طراحی و ساخت نیاز دارد. اما در کنار تمامی این معایب یک سری از مزایای قابل توجه دارد که باعث می‌شود ایرادات جزئی آن را نادیده بگیریم.

  • ضد رطوبت

ترکیب پلاستیک و گرانول در ساخت چوب پلاست باعث ضد رطوبت شدن سازه‌ مورد نظر می‌شود. از همین جهت امروزه استفاده از چوب پلاست و ترموود محبوبیت زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی منزل دارد.

  • نصب سریع و بسیار راحت

علی رغم مشکل بودن طراحی و ساخت سازه، نصب آن بسیار راحت است و به مهارت خاصی احتیاج ندارد. از همین جهت همه افراد می‌توانند با یک آموزش بسیار ساده سازهه مورد نظر را در قسمت‌های مختلف منزل نصب کنند.

  • عایق صدا

استفاده از تو پلاس ترموود در طراحی داخلی منزل یک عایق صدای مناسب را برای شما ایجاد خواهد کرد.

  • ضد حشره و قارچ

همانطور که گفتیم در تولید این فرآورده‌های چوبی از پلاستیک استفاده می‌شود، که قابلیت ضد اثر و ضد قارچ دارد. از همین جهت می‌توانید با خیال راحت محصول مورد نظر را نصب کنید بدون اینکه نگران پایین بودن دوام و طول عمر  آن باشید.

  • مقاومت بالا در برابر تغییر رنگ

از آن‌جایی که از محصولات چوب پلاست در فضای بیرون از ساختمان  هم استفاده می‌شود؛ لازم است که میزان مقاومت آن در برابر تغییرات آب و هوا و اشعه‌های مضر نور خورشید به طور کامل بررسی شود. ترکیبات به کار رفته در ساخت چوب پلاست و ترموود باعث افزایش مقاومت آن در برابر تغییر رنگ و اشعه‌های مضر نور خورشید خواهد شد‌. بنابراین می‌توانید با خیال راحت محصول مورد نظر خود را تهیه و در فضای دلخواه نصب کنید.

  • قابل بازیافت

جالب است که بدانید کلیه محصولات ساخته شده با استفاده از چوب پلاست قابل بازیافت هستند. پس بدون اینکه آسیبی به محیط زیست وارد شود می‌توان به طور مجدد در چرخه تولید از آن‌ها استفاده کرد.

  • پایین بودن وزن

وزن چوب پلاست نسبت به سایر محصولات تولید شده از چوب، بسیار پایین‌تر است. به همین دلیل امکان نصب آن در قسمت‌های مختلف یک ساختمان وجود دارد‌. علاوه بر این وزن پایین  به نصب راحت آن توسط افراد مختلف کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه » چوب ترمووود دور استخر

تفاوت چوب پلاست و ترموود در چیست؟

با اینکه چوب پلاست و ترموود هر دو از فرآورده‌های چوب هستند، با این حال یک سری تفاوت‌های مشخص با یکدیگر دارند که باعث می‌شود برخی از افراد یکی را بر دیگری ترجیح دهند. در حالی است که برای ساخت ترموود نیاز به قطع درخت است. چوب پلاست یک ماده شیمیایی ولی ترموود یک ماده طبیعی است. قیمت چوب پلاست به نسبت ترموود پایین‌تر است اما جذابیت ترموود نسبت به چوب پلاست بیشتر است. بنابراین بسته به هدف طراحی ممکن است از هر یک از آن‌ها به طور جداگانه استفاده کرد. در حال حاضر ترکیب چوب پلاست ترموود یکی از بهترین ترکیب‌هایی است که باعث افزایش کارایی و دوام سازه مورد نظر می‌شود.

مهم‌ترین بخش در مقایسه تفاوت چوب پلاست و ترموود در قابلیت اجرای آن‌ها در فضاهای مختلف است. اگر زیبایی نما برای شما اهمیت دارد مطمئناً ترموود برای شما کاربردی تر است زیرا نمای چوبی ترموود به نسبت چوب پلاست چشم نوازتر است. با گذشت زمان نیازی به واکس، پولیش یا روغن کاری ندارند. اولین موضوع بیشتر برای چوب پلاست صدق می‌کند.

کلام پایانی

این روزها استفاده از سازه‌های نوین و فراورده‌های ترکیبی (گرانول و پلاستیک) در طراحی داخلی از محبوبیت فوق العاده بالایی برخوردار شده است. یکی از این سازه‌های پرطرفدار چوب‌ پلاست ترموود است. سبک بودن سازه و دوام و ماندگاری بالا از ویژگی‌های قابل توجه این محصول به عنوان فرآورده‌ ترکیبی گرانول و پلاستیک است. نصب آن بسیار آسان است و به مهارت بالایی احتیاج ندارد‌ معایب آن به نسبت مزایا بسیار ناچیز است. به همین دلیل می‌توانیم با خیال آسوده آن را برای طراحی فضایی داخلی و خارجی ساختمان پیشنهاد کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *